Robin Haxhi Krasniqi Kampion i ri i Evropës

Boksieri më i suksesshëm shqiptar i të të gjitha kohërave Robin Haxhi Krasniqi e vazhdon historinë e sukseseve me fitimin e titullit më të lashtë të Evropës dhe me fitoren e 48 në gjithsejt 53 duele. Fitorja e mbrëmshme ndaj ish-kampionit (interim) të botës Stanislav Kashtanov e vërtetojë edhe njëherë cilësinë e Haxhiut i cili pa asnjë duel amator të sporteve luftarake si shembulli i vetëm në botë po i korrë këto suksese.

Read more: Robin Haxhi Krasniqi Kampion i ri i Evropës

Robin Haxhi Krasniqi me shoqëri dalin triumfues!

3 Fitore per, 3 Boksier Shqiptar ne 1 Eveniment ne Gjermani! Robin Haxhi Krasniqi, Jurgen Uldedaj dhe Elvis Hetemi quhen 3 te lutmurit e nje mbremje te madhe te boksit qe u mbajt mbreme ne Gjermanine e mesme! Boksi Profesionist shqiptar vazhdon te jeton dhe madje nga dita ne dite po behet me i suksesshem, por jo ne trojet shqiptare, luftetaret tone po ndertohen, zhvillohen dhe kurorezohen ne Diaspore!

Read more: Robin Haxhi Krasniqi me shoqëri dalin triumfues!

Vukshinaj dhe Shala triumfojnë në Pejë

BOKSIERET PROFESIONIST SHQIPTAR FATON VUKSHINAJ DHE SHPETIM SHALA I FITUAN DUELET E TYRE NDAJ KUNDERSHTAREVE NGA MALAWI TE PREMTEN E KALUAR NE PEJE. VUKSHINAJ E RREZOJ RIVALIN MASAMBA 4 HERE! Para 2.500 shikuesve ne palestren Karragaqi te Pejes dhe qindra mijera shikuesve ne RTV21 Plus u zhvillua te Premten nje mbremje e bukur e boksit me 5 duele amatore dhe 3 duele profesioniste. 

Read more: Vukshinaj dhe Shala triumfojnë në Pejë

Pejë: Mbrëmje madhështore e Boksit për Diasporën!

Të Premtën, me 28 Korrik 2017 në palestrën "Karragaqi" të Pejës, në shtëpinë e gjigandit të basketbollit kosovar KB PEJA, do të "kërset" boksi! Shpëtim Shala (31 vjeqar), Boksieri Profesionist nga Peja i cili jeton në Vjenë të Austrisë, do e zhvillon duelin e 25 si profesionsit pikërisht në vëndlidjen e tij në Pejë dhe këtë jo-rastësisht në kohën kur shumë bashkatëdhetarë gjinden atje.

"Fundi i Korrikut dhe fillimi i Gushtit është koha kur në Pejë dhe në mbarë Kosovën gjinden më së shumti bashkatëdhetar që jetojnë në Diasporë, prandaj e vëndosa që duelin tim të radhës ta zhvilloj atje dhe jam shumë i lumtur se kjo po bëhet e mundur. Shpresoj që salla të jetë e stërmbushur dhe të kemi një mbrëmje të bukur sportive" kështu Shpëtim Shala 12 ditë para duelit të tij.

Read more: Pejë: Mbrëmje madhështore e Boksit për Diasporën!

Page 1 of 21