WBC Light Heavyweight: Bernard Hopkins vs. Chad Dawson

Kampioni më i vjetër i botës në të gjitha kohërat Bernard "The Executioner" Hopkins, 46 vjeçar, do të mbron titullin WBC të botës në kategorinë gjysmë të rëndë, të fituar me 21 Maj 2011 kundër 29-vjeçarit Chad Dawson, ish kampion i botës në këtë kategori.

Hopkins dhe Dawson do të ndeshën në Staples Center të Los Angelos-it në një duel i cili sipas të gjitha gjasave do të zgjat 12 raunde. Kategoria gjysmë e rëndë 79 kg është ajo në të cilën lufton edhe boksieri kosovar Haxhi Krasniqi.

Krasniqi me 21 Tetor do të lufton sëpari për titullin e Europës e mëpastaj do të jetë sfidues i mundshëm i çdo kampioni të botës.

AlbanianBoxing.com
15.10.2011