David Haye fiton ne duelin e urrejtjes kunder Dereck Chisora

Ish kampioni i botes ne kategorite cruiser dhe te rende, David Haye, ka shenuar mbreme nje fitore spektakulare ndaj boksierit me prejardhje afrikane Dereck Chisora. David Haye e rrezoj dy here ish sfiduesin e Vitali Klitschko ne raundin e 5.

Pas renjes se dyte ne dysheme, gjyqtari e ndali luften Haye vs. Chisora ne favor te boksierit tani shume te njohur ne mbare boten David Haye.

Chisora ishte bere i njohur ne ndeshjen me Vitali Klitschko me 18 Shkurt 2012, i dhuroj kampionit te botes nje lufte te mire mbi 12 raunde dhe pastaj e kishte nje perleshje me David Haye ne nje konferenc per media, keshtu qe u zgjua interesi per nje duel ne mes te dy nenshtetasve britanez.

Mbreme u ndeshen Haye dhe Chisora dhe i zhvilluan 4 raunde interesante, para se te bije perfundimisht ne dysheme ne raundin e peste, boksieri i pa disciplinuar Dereck Chisora.

Haye tani e ka per synim nje lufte tjeter me Klitschko, mundesisht me Vitali Klitschko. Fitorja e mbremshme ishte fitorja e 26, ne 28 duele per David Haye.


AlbanianBoxing.com
15.07.2012