Rezultate nga fundjava 19/2011

King Arthur Abraham (GER) ka pësuar mbrëmë në Los Angelos humbje ndaj talentit Andre Ward (USA) dhe është eliminuar definitivisht nga Tournamenti "Super-Six".

Read more: Rezultate nga fundjava 19/2011

14 Maj: Andre Ward vs. Arthur Abraham

Të Shtunën në Carson (California) të Amerikës do të mbahet gjysmë finalja e parë e turneut presitigjioz të kategorisë super të mesme "Super-Six-Turnier" në mes të kampionit WBA të botës Andre Ward dhe ish-kampionit Arthur Abraham.

Read more: 14 Maj: Andre Ward vs. Arthur Abraham

Pacquiao vs. Mosley - Dueli për 25 Milion $

Nesër mbrëma në Mekën e boksit LAS VEGAS do të zhvillohet njëri ndër duelet më të vlefshme të këti viti. Boksieri aktual më i mirë në botë në të gjitha kategoritë Manny Pacquiao duhet të mbron titullin e tij ndaj amerikanit Shane Mosley 5 herë ish-kampion bote.

Read more: Pacquiao vs. Mosley - Dueli për 25 Milion $

Rezultate nga Fundjava 18/2011

Në fundjavën që e lamë pas kishte shumë evenimente të boksit anë e mbarë globit. Dueli më i rëndësishëm i fundjavës së 18 të këti viti ishte Pacquiao vs. Mosley i cili u mbajt të Shtunën në Las Vegas, Nevada, USA.

Read more: Rezultate nga Fundjava 18/2011

Termini i tretë për Klitschko vs. Haye

Nëse shkon çdo gjë sipas marëveshjes, kampioni i dyfishtë i botës Wladimir Klitschko do ti kryeqëzon Dorëzat me kampionin e shumëfishtë të botës David Haye me 2 Korrik në Stadiumin më të madhë të Futbollit (HSV Arena) në Hamburg të Gjermanisë.

Read more: Termini i tretë për Klitschko vs. Haye