Lufta Klitschko vs. Haye mbaron pa KnockOut!

Mbrëmë në Hamburg të Gjermanisë, Wladimir Klitschko mposhti kampionin WBA të botës David Haye por jo sikur që e kishte parashikuar me KnockOut. Dueli zgjati 12 raunde dhe ka qenë njëri ndër duelet më interesante të viteve të fundit në peshat e rënda.

Read more: Lufta Klitschko vs. Haye mbaron pa KnockOut!

Parashikimi i duelit Haye vs. Klitschko

Nesër mbrëma në stadiumin (HSV ARENA) e futbollit të qytetit gjerman HAMBURG do të zhvillohet dueli më i rëndësishëm i dekadës së fundit në kategorinë e rëndë të boksit profesionist. Aty do të ndeshen dy kampion bote për 3 tituj nga 4 më të rëndësishmit në botë.

Read more: Parashikimi i duelit Haye vs. Klitschko

Video nga Palestra e kampionit Felix Sturm

Në kooperim me webfaqen partnere gjermane Figosport.de ju prezantojmë një Video aktuale nga palestra e kampionit të botës Felix Sturm në Këln të Gjermanisë ku duket boksieri shqiptarë Gjetan Keta dhe ai Syrian Manuel Omeirat Charr së bashku me trajnierin e mirënjohur holandez Barry Robinson.

Felix Sturm dhe Manuel Charr triumfojnë në Köln

Kampioni WBA i botës në peshat e mesme Felix Sturm ka mbrojtur titullin ndaj britanezit Matthiew Macklin, por me shumë vështirësi. Ndërsa boksieri i peshave të rënda Manuel Charr KnockOut-oj anglezin Danny Williams.

Read more: Felix Sturm dhe Manuel Charr triumfojnë në Köln

Rezultate nga fundjava 20/2011

Fundjava Nr. 20 e vitit 2011 ishte e stermbushur me aktivitete te boksit ne mbare boten. Evenimenti me i madhe i kesaj fundjave ishte te Shtunen me 21 Maj ne Londer te Anglise ku u zhvilluan 14 duele, luften kryesore e beri kampioni WBO i botes Nathan Cleverly dhe shenoi fitore me TKO ne raundin 4.

Read more: Rezultate nga fundjava 20/2011