Sturm dhe Dobroshi triumfojnë me K.O

05.04.2008 - Kampioni WBA i botës në peshat e mesme Felix Sturm arriti ta mbroj titullin kundër Jamie Pittman një boksier 26-vjeçar nga Australia i pa mposhtur deri në këtë duel. Po ne këtë mbrëmje triumfojë edhe miku i ngusht i kampionit dhe Shqiptari i Ringut PETRIT DOBROSHI.

Read more: Sturm dhe Dobroshi triumfojnë me K.O

King Arthur KnockOut-oj Amerikanin

29 Mars 2008 - Sparkassen-Arena, Kiel, Gjermani - Mbreti Arthur Abraham 26-0-0 (21 KO) vazhdon serinë e fitoreve. Këtë radhë viktimë ishte Amerikani Elvin Ayala 18-3-1 (8 KO) i cili mirë rezistoi deri në round të 12-të mirpo roundi i fundit ishte fatal ku Abraham me një uppercat me dorë të majt knock out-oj Ayala-n. Kjo ishte mbrojta e shtatë titullit IBF nga Abraham.

Read more: King Arthur KnockOut-oj Amerikanin

Rezultate ndërkombtare nga fundjava

CanCun: Nigeriani Samuel Peter fiton tiullin WBC të botës në peshat e rënda. Londër: Kampioni i dyfishtë në peshën Cruiser, David Haye fitoj edhe titullin e tretë të botës.

Read more: Rezultate ndërkombtare nga fundjava

31 Maj: Chagaev - Valuev

18.03.2008 - Permes te nje ankandi, diten e Hene ne Panama te Amerikes te cilin e fitoj klubi i Kampionit boterore Ruslan Chagaev u vendos edhe data e RE-MATCH-it.

Read more: 31 Maj: Chagaev - Valuev

Kampionati i WBC-es: Oleg Maskaev vs. Samuel Peter

Kampioni aktual i kategorisë së rënd të versionit WBC - Oleg 'Big O' Masakev do të sfidohet nga njëri ndër boksieret më të fortë në kategorinë e rënd Samuel 'Night Mare' Peter sonte në Plaza De Toros, Cancun të Meksikos.

Read more: Kampionati i WBC-es: Oleg Maskaev vs. Samuel Peter