Zenunaj dhe Bajrami vazhdojne me suksese

Dardan Zenunaj e ka shenuar fitoren e radhes në Belgjikë. Të Shtunen Zenunaj e mposhti vendasin Arnaud Dimidschtein me KO teknike në raundin e 6. Fitorja e 9, ndërsa e shtata për djaloshin nga Peja. Gjithashtu një fitore e ka shënuar këtë fundjavë edhe Tefik Bajrami, vëllai i Xhavit Bajramit. Kjo ishte në përgjithësi një fundjavë e suksesshme shqiptare!

Para se të përfundon ky vitë, arena e boksit shqiptar i pret me padurim edhe 2 duele e ato janë: Lufta e Nuri Seferit ndaj Steve Herelius me 20 Dhjetor në Hamburg të Gjermanisë dhe lufta e boksierit të pamposhtur të kategorisë së rëndë Arnold Gjergjaj me 26 Dhjetor në Bern të Zvicres.


AlbanianBoxing.com
09.12.2013