19 Tetor: Krasniqi vs. Uzunkaya

Junikasi Haxhi Krasniqi me 19 Tetor do te ndeshet me turkun Ibrahim Uzunkaya ne Alabama Halle te qytetit Gjerman München.

Kjo do te jete lufta e 21 profesioniste e boksierit Shqiptarë 20-vjeqarë ku do te takoj nje luftarak te madhë i cili ne 16 luftra shenoj 14 fitore dhe pretendon ta fiton Krasniqin. Haxhiu duhet ta fitoj kete match patjeter duke menduar ne match-in e radhes me 14 Dhjetor ne Berlin per titullin Junior te Botes.

AlbanianBoxing.com - lajmi me i shpejt per Shqiptaret e Ringut!!!

04.10.2007

AlbanianBoxing, Boxing Albanian, Boxing Albania, Albania sport, Sport Albania, Boxalb, boxalb, boxalbania, kosovaboxing, sportkosova, sportalbania, albbox, albabox, albaniabox, shqiperia boks, boksi kosovar, kosovaboxing, sporti shqiptar, lufta kosovare, lufta shqiptare, boksieri shqiptar