Jegeni vazhdon rrugen drejt titullit

Boksieri yne nga Tirana Ervis Jegeni do te rikthehet ne Ring pas 5 muajve, kundershtari akoma eshte i panjohur kurse vendi ku do te zhvillohet ndeshja eshte Leisure Center Newham ne Londer.

Do te jete lufta e 6-te profesioniste e Jegenit te cilen ai e quan si lufte te thjeshte dhe nuk behet merak fare se kush do ti del perball ne Ring, Jegeni per AlbanianBoxing.com shperhet se nuk ka randesi kush eshte ai kundershtar, une do e Kncok-Out-oj dhe mendoj menjehere ne luften tjeter.

Ervis Jegeni ka nje vizion te kjarte, ai eshte synimi i titullit te botes dhe prezantimi i flamurit kuq e zi ne HALL of FAME.

AlbanianBoxing.com - do ju informon menjehere pas kesaj ndeshje me rezultatin e saj duke patur parasysh se nuk transmetohet ne kanalet televizive Shqiptare.

17.10.2007