9 Shkurt: Mbrëmja e Shqiptarëve në Bërn

Me datën 9 Shkurt në Bern të Zvicrës zhvillohen disa luftra shumë interesante ku marrin pjesë kryesishtë kikboksier Shqiptarë. Luften kryesore e zhvillon Bajrami kundër kroatit Majstorovic.

Read more: 9 Shkurt: Mbrëmja e Shqiptarëve në Bërn

Intervistë me boksierin e shpresave tona, Ervis Jegenin

AlbanianBoxing.com interviston shpresën e madhe të peshave të rënda Ervis Jegenin – kjo është intervista e parë nga Jegeni për Mediat Shqiptare!

Read more: Intervistë me boksierin e shpresave tona, Ervis Jegenin

Dobroshi fitore me KO

Dobroshi ne luften e pare per klubin e tij te ri Universum Box-Promotion me 28 Prill ne Oberhausen te Gjermanise e tregoj talentin e tij duke e Knock-Out-uar rivalin e tij nga sllovakia ne raundin 4. Pas dy viteve pauze per shkak te lendimit te dores se majte u paraqit ne nje menyre fenomenale me nje teknike shume te persosur.

Read more: Dobroshi fitore me KO

Luani ka mundur më shumë!

Luan Krasniqi humbi rastin që të sfidoj edhe një herë titullin e kampionit botërorë. Nata e 14 Korrikut mbetet ende e dhimshme dhe e plag për çdo Shqiptar. Në konferencë për gazetar Luani ishte i pakënaqur me kete duel dhe u shpreh kështu:

Read more: Luani ka mundur më shumë!

A do të ketë një Rematch: Tarver vs. Muriqi?

Në konferencen per shtyp pas dyluftimit Tarver - Muriqi u flit per shume gjera rreth luftes dhe mbremjes se 9. Qershorit. Aty luftoj edhe kampioni WBC i Botës ne kategorine gjysme te rend Chad Dawson i cili u paraqit ne nje menyre spektakulare dhe fitoj me T-KO.

Read more: A do të ketë një Rematch: Tarver vs. Muriqi?