Jegeni anuloj luften

Boksieri yne nga Tirana Ervis Jegeni nuk ia arriti te ngjitet ne Ring me 30 Nentor per shkaqe shendetsore. Jegeni kishte planifikuar nje lufte ne Londer.

Read more: Jegeni anuloj luften

Kikboks: Arben Dajaku Kampion Europian

Arben Dajaku Triumpfon per titull te Europes ne te njejten kohe ku Luani Krasniqi ne boks humbi shansin e tij. Mbremja ISKA Fightnight ne Stamboll ku mori pjese Dreniciasi Arben Dajaku ishte madheshtore. Palestra ishte perplot tifoza te kundershtarit te tij Akin Yetekin i cili ne Turqi eshte nje yll i vertet sepse ka Turqis i ka adhuruar suksese te medha.

Read more: Kikboks: Arben Dajaku Kampion Europian

Faruk Shabani serish në Ring - 29 Prill

Vetem nje dite pas Petrit Dobroshit, ngjitet ne Ring Prishtinasi Faruk Shabani i cili garon per klubin e mirenjohur Gjerman Sauerland Box-Promotion. Shabani permes nje telefonate na informoje qe lufta eshte caktuar para pak ditesh dhe se do te zhvillohet ne "Einkaufszentrum Schöneweide" ne qytetin vendas, perndryshe ne kryeqytetin e Gjermanise - Berlin.

Read more: Faruk Shabani serish në Ring - 29 Prill

Haxhi Krasniqi luftoj me 17 dhe 20 Maj

Pasi qe u anulua lufta e 12 Majit e paraparë per titullin WBC te juniorëve Krasniqi nuk priti shume per tu paraqitur ne ring dhe keshtu shfrytezoj dy mbremje boksi ne München dhe pranoj për te luftuar te Enjten me 17 Maj dhe te Dielen me 20 Maj.

Read more: Haxhi Krasniqi luftoj me 17 dhe 20 Maj

Ervis Jegeni me 8 dhe 15 Qershor ne Ring

Shqiptari i Ringut Ervis Jegeni paraqitet dy here ne Ring per nje kohe shume te shkurt.

Read more: Ervis Jegeni me 8 dhe 15 Qershor ne Ring