Prezantim: boksieri profesionist Selajdin Koxha

Kësaj radhe ju paraqesim një boksier të peshës super të mesme që jeton në Belgjikë, fjala është për 25-vjeçarin Selajdin Koxha i cili vjen nga Ferizaj. AlbanianBoxing.com në vazhdim ju mundëson ta lexoni biografinë e boksierit të praditur enkas pr tifozët Shqiptarë dhe vizitoret e këti portali.

Read more: Prezantim: boksieri profesionist Selajdin Koxha

Speciale: Intervistë me Elvir "Kosova Kid" Muriqi

Analisti ynë Artan Verbica interviston boksierin Shqiptarë shumë të suksesëshëm dhe luftetarin e madhë Elvir Muriqin gjat pushimeve verore në Prishtinë.

Read more: Speciale: Intervistë me Elvir "Kosova Kid" Muriqi

Histori: Xhevdet Peci - Mate Parlov në vitin 1973

Analize : Në përkujtim të duelit historik të Xhevdet Pecit kundër njërit ndër boksieret më të mirë të të gjitha kohërave Mate Parlov!

Read more: Histori: Xhevdet Peci - Mate Parlov në vitin 1973

28 Korrik: Haxhi Krasniqi fiton me T-KO

Haxhi Krasniqi me 28 Korrik shenoj fitoren e 18 profesionste duke e mposhtur turkun Atti Oezmen në Mynih të Gjermanisë. Kjo ishte lufta e 20 me radhë kurse fitorja e 4-të me KO.

Read more: 28 Korrik: Haxhi Krasniqi fiton me T-KO

12 Gusht: Faruk Shabani - David Racaj në Portugali

Kosovari Faruk (Frank) Shabani me 12 Gusht në Oporto të Portugalisë zhvillon luften e 8 profesioniste kundër spanjollit David Racaj Fernandez 5-4-3. Shabani në 7 luftra profesioniste është i pa mposhtur dhe ka shenuar 2 KO.

Read more: 12 Gusht: Faruk Shabani - David Racaj në Portugali