Ranglista Shqiptare - Shtator 2013

1. Haxhi (Robin) Krasniqi
2. Nuri "Albanian Tyson" Seferi
3. Festim Kryeziu
4. Arnold Gjergjaj
5. Besar Nimani 

Read more: Ranglista Shqiptare - Shtator 2013

Lajme drejtpërdrejt nga vëndi i ngjarjes!

Nga dita e sotme, lexuesit e AlbanianBoxing.com do të kenë mundësi të lexojnë lajme LIVE nga vëndi i ngjarjes! Duke e futur në sherbim rubrimen "LIVE NEWS" e cila është e lidhur direkt me Faqen zyrtare tonë në Facebook ju mund të shihni gjithnjë përmes webfaqes tonë lajmet më të reja që i postojmë në facebook me fotografi dhe video nga vëndi i ngjarjes kudo në botë!

 

Read more: Lajme drejtpërdrejt nga vëndi i ngjarjes!

Qamil Balla sfidon titullin e Australisë

Për herë të parë në histori, e sfidon titullin e boksit profesionist të Australisë së largët një boksier shqiptar. 24 vjeqari Qamil Balla i cili i ka vetëm 6 duele profesionist do të lufton me 12 Shtator 2013 për titullin australian në kategorinë "gjysmë-velter" 63,5 kg. Balla do të lufton për këtë titull ndaj vendasit Jack Brubaker.
 

Read more: Qamil Balla sfidon titullin e Australisë

Arnold Gjergjaj stervitet me emra të mëdhenjë!

Boksieri i rëndë shqiptar, 28 vjeçari nga Gjakova, Arnold Gjergjaj është në prag të duelit nr. 23 dhe në përmbylle të stërvitjeve të tij. Gjergjaj me 31 Gusht 2013 do të lufton në Basel të Zvicres kundër një boksieri të talentuar gjerman (me prejardhje polake) Markus Tomala. Për këtë duel Gjergjaj bëri serish sparing me britanezin e madhë Tyson Fury si dhe me shumë të boksier të tjerë!

Read more: Arnold Gjergjaj stervitet me emra të mëdhenjë!

Nuri Seferi anulon duelin me Wilson pas një lendimi

Një lajm i hidhur për të gjithë tifozët e boksit shqiptar vjen nga kampi stervitor i kampionit europian Nuri Seferi. Pas disa javësh stervitje intenzive, në fazen përfundimtare Nuri Seferi e ka pësuar një lëndim në muskulin "biceps" të dorës së majtë, saktësisht qarje muskulore, gjë që bën të pamundur çdo aktivitet sportiv. Nuri Seferi ishte në formen më të mirë të jetës së tij!.

Read more: Nuri Seferi anulon duelin me Wilson pas një lendimi