Fitim Latifi stoliset me titullin e parë!

Boksieri i kategorisë së mesme nga Vushtria e Kosovës Fitim Latifi e ka fituar mbrëmë në Seinajoki të Finlandës titullin Baltik në një duel 8 raundësh. Ky është vetëm një titull regional, por padyshim i rëndësishëm për fillim e një karriere të mirë profesioniste. Latifi në duelin e 7 profesional u ndesh me vëndasin Kai Kauramaki 18-18-0.

Read more: Fitim Latifi stoliset me titullin e parë!

Shpetim Shala dhe Besnik Limani me 19 Tetor në Pejë

Dy luftëtarë shqiptar me vëndbanim në Vjenë të Austrisë, Shpetim Shala (Boksier) dhe Besnik Limani (Kikboksier) do të ngjiten në ringun e Pejës me 19 Tetor 2013. Shala do të zhvillon një duel 8 raundësh, ndërsa Limani një duel 5 raundësh. "Jemi të lumtur që u bë e mundur të luftojmë në Atëdhe, Pejës ia kemi borxh edhe shumë duele të mëdha" theksojnë luftëtarët Shala e Limani!

Read more: Shpetim Shala dhe Besnik Limani me 19 Tetor në Pejë

Qamil Balla u bë Kampion i Australisë

Boksieri i kategorisë gjysmë welter, nga Kosova, Qamil Balla arriti të fiton titullin e Australisë me 12 Shtator në Flemington (Victorina, Australi). Balla doli fitues në një betej 10 raundshe kundër vëndasit Jack Brubaker. Tre gjyqtaret e luftes e kishin boksierin me origjin shqiptare para në shenimet e tyre, andaj iu ngriten duart lart dhe mori në duar brezin australian.
 

Read more: Qamil Balla u bë Kampion i Australisë

Fitim Latifi dhe Gjetan Keta së shpejti në Ring

Boksieri i talentuar nga Kosova Fitim Latifi do të ngjitet në ring me 14 Shtator në Seinajoki të Finlandës. Latifi në duelin e 7 profesionist do të takohet me një kundërshtarë që ka provojë shumë më të madhe i cili quhet Kai Kauramaki. Ky i fundit është boksieri i peshave të mesme nga Finlanda i cili në 36 duele i shenoi 18 fitore.


 

Read more: Fitim Latifi dhe Gjetan Keta së shpejti në Ring

Kolaj me 20 Shtator kundër Olah

Orial Kolaj do të ngjitet në ring me 20 Shtator në Itali ku do të përballet në duelin e 19 të tij me hungarezin Janos Olah i cili është i njohur nga një duel me Shpetim Shalen në Pejë të Kosovës. Olah ka gjithsejt 24 duele profesioniste ku ka dalur 11 herë fitimtarë, ndërsa Kolaj në 18 duele ka triumfuar 13 herë, 9 nga ato me KnockOut.

 

 
 

Read more: Kolaj me 20 Shtator kundër Olah