• Haxhi Krasniqi e mposhti ukrainasin Oleksandr Cherviak me poena duke e rrahur 12 raunde pa ndalë!

  • Haxhi Krasniqi e mposhti ukrainasin Oleksandr Cherviak me poena duke e rrahur 12 raunde pa ndalë!

  • Haxhi Krasniqi e mposhti ukrainasin Oleksandr Cherviak me poena duke e rrahur 12 raunde pa ndalë!

  • 1
  • 2
  • 3

Keta lufton për një imazh të mirë të Bulqizës

Boksieri i kategorisë së mesme Gjetan Keta (31 vjeqar) duelin e radhës dhe mbrojtjen e titullit do e zhvillon në qytetin e lindjës së tij, në Bulqizë. Kundërshtari i Gjetanit do të jetë Marat Khuzeev nga Rusia (me 30 ndeshje ne boksin profesionist). Ky duel do të mbahet me 18 Tetor në qytetitn e Bulqizës.


 

Read more: Keta lufton për një imazh të mirë të Bulqizës

Albanian Boxing

 
image

Kush jemi ne?

AlbanianBoxing.com është Webfaqja e parë dhe më e madhe shqiptare që i është dedikuar Boksit Profesionist. Kjo Webfaqe u themelua me 09.11.2005 nga Luan Dreshaj, një adhurues i Boksit nga Kosova i cili jeton dhe vepron në Gjermani. Luan Dreshaj tani është Këshilltar i disa Boksierëve shqiptarë dhe i disa ndërmarrjeve tregtare gjermane në Bundeslandin Nordrhein Westfalen.

Lexo më shumë

Boxing Events

Music Player

Please update your Flash Player to view content.